Yazlık satın alacaklar hangi bölgelere yönelmeli?

Yazlık satın alacaklar hangi bölgelere yönelmeli?

Sapanca Gölü çevresi

İstanbul adına düşünülebilecek olan satılık villa ya da satılık yazlıklar için Sapanca gölü ve Saroz Körfezi düşünülebilir. Aracınız ile yaklaşık olarak iki saat içerisinde bu konuma ulaşabilmeniz söz konusu. Bunun yanı sıra Şile, Ağva, Silivri, Kumburgaz ve Adalar civarları da tercih edilebilecek bölümler arasında bulunuyor. 300 bin TL ve 500 bin TL civarında değişen yazlık fiyatlarını değerlendirerek Sapanca civarı tercih edilebilir.

İzmir ve çevresi

Foça, Urla, Karakurun ve Gümüldür gibi yerler yazlık satın alacak olan kişiler tarafından değerlendirilebilir. Alaçatı civarının da getirisi oldukça yüksektir. Rağbet gören yerlerde yazlık satın alma işlemlerinde bulunan kişiler yüksek kazançlar elde edebilecek. Yazlık sahibi olanlar kiralık yazlık hizmetlerinde de bulunarak yatırımlarını değerlendirme şansı elde edebilir.

Marmaris ve civarı

Göcek, Longöz, Yediadalar, Küfre ve Kandilli koylarının imara açılmasından sonra Marmaris’in yeniden gayrimenkul gözdesi olması söz konusu oldu. 15 yıllık binalarda metrekare satış fiyatı 3 bin TL ve 3 bin 600 TL civarında. Bunun yanı sıra sıfır binalarda ise metrekare başına bu durum 4 bin 500 TL olarak seyrediyor. 

KAYNAK: projepedia.com