VEZİRKÖPRÜ


Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bağımsız olarak Belediye Başkanlığı'na aday olan Ahmet Yaşkafa, farklı kişiliğiyle merak uyandırıyor.

1964 yılında Vezirköprü de doğduğunu ve bekar olduğunu belirten yüksekokul mezunu Ahmet Yaşkafa, geçmişte turizm sektöründe çalıştığını ifade etti. Kendisini Vezirköprü'nün bir değeri olarak gördüğünü belirten Yaşkafa, tercih ettiği yaşama biçimine birilerinin "deli" yaftası yapıştırdığını, ama kimin deli olduğuna vatandaşın değil, doktorların karar vermesi gerektiğini belirterek, "Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli" derler ifadesini kullandı.

Vezirköprü'nün tarihi ve doğal bir ilçe olduğunu belirten Yaşkafa, hayatın siyasi ve sosyal yönlerine ve Türkiye gündemine ilişkin olarak Vezirköprü sokaklarında yaptığı konuşmalarla tanınıyor. Vezirköprü halkının kendisini sevdiğini belirten Bağımsız Vezirköprü Belediye Başkanı Ahmet Yaşkafa, tepkili ve sorunlara duyarlı bir insan olduğunu ifade etti.

Özellikle internette hayata dair yaptığı sohbetlerle bütün Vezirköprülülerin tanıdığı ve farklılığıyla ilgi uyandıran Ahmet Yaşkafa'nın Vezirköprü Belediye Başkanlığına aday olması halkta merak uyandırırken, yalnız başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak imkanı olmayan bir kişinin 730 TL'lik adaylık müracaat ücretinin kim tarafından yatırıldığı merak ediliyor.

 

Kaynak: http://www.samsunkenthaber.com/