Türkiye'nin en güzel stadyumunun temelini atıyoruz!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Mamak Müteahhitler Derneğince bir mobilya fabrikasında gerçekleştirilen programda, bütün şehirlerin birbirleriyle yarıştığını ancak Ankara'nın birçok alanda birinci olmadığını söyledi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Özhaseki şunları dile getirdi; "Biz başkent olarak birinci değiliz. Şampiyonlar liginde oynamıyoruz, bu şehirde ticaret var mı var, sanayi var, kültür sanattan istifade edebilir miyiz? Sağlık turizminden istifade edebilir miyiz? Çok rahat ederiz. Termal turizmi, doğa turizmi ve inanç turizmi yapılabilir mi? Bunların hepsi yapılabilir." dedi. 

Ankara'da yapılması planlanan stadyum projesi

Özhaseki, Ankaragücü'nün Eryaman Stadı'nda maçlarını oynamasına ilişkin, "Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü maçlarını dışarıda yapıyor dediler. Niye? 'Eryaman Stadı teslim edilmedi' diye. Stadı yapanları ve belediyecileri Cumhurbaşkanı'mızın yanına çağırdım, hakemlik yaptık. İnşallah 2. yarıda maçlar orada oynanacak, ondan yana sıkıntı yok." dedi. 

Mehmet Özhaseki, Ankara'ya yapılması planlanan stadyum projesine ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

"Bir iki ay içerisinde inşallah Türkiye'nin en güzel stadyumunun da temelini atıyoruz. Bunları yapacak gücümüz var arkadaşlar, bilgimiz de ve birikimimiz de var. Şükürler olsun daha önceki belediyeciliğimde ne söz vermişsem yerine getirdim. Çıkıp söz verip de yerine getirmediğim bir tek vaadim yok." diye konuştu. 

 

kaynak : https://emlakkulisi.com/turkiyenin-en-guzel-stadyumunun-temelini-atiyoruz/594861