TOKİ her yıl 60 bin konut ihale ediyor!

TOKİ her yıl 60 bin konut ihale ediyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ortaklarından olan Emlak Yönetim A.Ş.'nin 2018 yılı koordinasyon toplantısı Bolu'da düzenlendi. Organizasyona katılan  TOKİ  Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, konuşma yaptı. 

TOKİ'nin önemini vurgulayan Özçelik "Emlak Yönetim A.Ş. 37’ilde, 189 projede 109 bin konutu yönetip  yaklaşık 400 bin kişiye hizmet veriyor. Bu çok önemli bir başarıdır" şeklinde konuştu. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Özçelik, sözlerine şu şekilde devam etti: "Emlak Yönetim A.Ş. bu konuda kendini kanıtlamış, Türkiye’nin ilk emlak yönetimi şirketleri arasına girmiş ve en önemlisi olmuştur. Emlak Yönetim A.Ş’nin arkasında TOKİ gibi çok önemli bir kamu İdaresi vardır. Başarılarınızı sürdürdüğünüz sürece TOKİ olarak desteğimiz de artarak devam edecektir."

 

TOKİ'nin her yıl 60 bine yakın konutu ihale ettiğini söyleyen Özçelik, "Halen inşaatı devam eden yaklaşık 125 bin konut var.  Bunun sayısı da her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Emlak Yönetim  iyi yönettiği sürece önündeki iş potansiyeli de artıyor. Emlak Yonetim ayrıca sadece konutların yönetiminden sorumlu değildir. Aynı zamanda kamunun, TOKİ’nin de bir temsilcisidir" dedi.

2018 yılı koordinasyon toplantısının hayırlı olmasını dileyen Özçelik, "Zaman zaman anketler yaparak,  hem hizmetlerin kalitesini hem de konut alıcılarının TOKİ konutlarından memnuniyetini ölçülebilir" diye konuştu.

KAYNAK: emlakkulisi.com