Samsun’da Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Artık Türkiye sadece hayal eden bir ülke değil, hedef koyan ve bu hedef doğrultusunda koşan bir Türkiye’dir.” dedi.

Samsun’da 2012 yılının vergi rekortmenleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla düzenlenen törende ödüllendirildi. Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl organize edilen ödül töreni Samsun SMMM Odası Cemal Yeşilyurt Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Samsun Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol’un konuşmasından sonra kürsüye çıkan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Samsun ekonomi itibariyle biraz daha gelişen ve büyüyen bir kent. Birçok noktada önemli hizmetler ve yatırımlar gerçekleşirken ekonomik anlamda da bir takım iyileşmelerin var olduğunu görüyoruz. Samsun’da 6 Ticaret ve Sanayi Odalarımızda 10 bin üye, 4 Ticaret Borsalarımızda da bin 100 civarında üye söz konusudur. Samsun’daki mükellef sayımız 2012 yılında 59 bin 374 iken, 2013 yılında yüzde 5.21’lik bir artışla 62 bin 468 olmuştur. Türkiye genelinde tahakkuk oranları ve tahsilat sıralamasında Samsun 13 ile 15. sıralarda yer almaktadır. Yeni kurulan firmalara baktığımızda bir önceki yılına göre kurulan firma sayısında yüzde 28 oranında bir artış gözükmektedir. Samsun’da marka ve patent başvurularında 2013 yılında 627 marka başvurusunda, patent olarak da 16 başvuru yapılmıştır. Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da yatırım teşvik belgeleriyle yatırım yapan kuruluşlarımız söz konusudur. 2013 yılında Samsun’da yatırım yapılmak üzere toplam 855 milyon TL’lik bir teşvik öngörülmüştür ve bunlarla birlikte bin 553 kişi istihdam edilmiştir” diye konuştu.

“TÜRKİYE ARTIK HAYAL EDEN BİR ÜLKE DEĞİL”

Türkiye’nin artık çok büyük hedeflerin ülkesi olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Sizler bu milletin ve ülkenin geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilmesi için maddi anlamda elinizden geleni yapıyorsunuz ve üstünüze düşen sorumluluğu yerine getiriyorsunuz. Bu takdir edilmesi gereken bir duruştur ve sizler açısından da gurur vericidir. Bugün Türkiye artık çok büyük hedeflerin ülkesi oldu. Bizler önümüzdeki yıllar içersinde Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında olma hedefi ile yürüyen bir ülkeyiz. Bu hedefler sizlerle gerçekleşecektir. Artık Türkiye sadece hayal eden bir ülke değil. Türkiye hedef koyan ve bu hedef doğrultusunda koşan bir Türkiye’dir. Siyasi iktidarın iradesinin en sağlam şekilde tecelli ettiği milletten aldığı vekaleti ve sorumluluğu hiçbir şekilde yerde bırakmamak için bir iktidarın bu noktadaki hedeflerine sizlerde katılıyorsunuz. Çünkü AK Parti iktidarlarının ve onun hükümetlerinin Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında son 11 yılda ortaya koymuş olduğu politikalar ve çalışmalar bizleri 250 - 260 milyar dolarlık bir milli gelirden, 800 milyar doları aşan bir milli gelire getirdi. İnanıyorum ki sizin son 11 yılda sürekli bir arıştınız var. Çünkü sürekli gelirleriniz artıyor. Ekonomimizin büyümesi ekonomik göstergelerinin büyümesinin doğal sonucu olarak sizlerinde devletimize verdiğiniz katkısı yükseliyor. Bu doğaldır. Birlik ve beraberlik içersinde ve sadece millete hizmet etmek amacında olan bizlerin sizlerden tek beklentisi var. Yaptığınız çalışmalarınızı kanunlar ve kurallar çerçevesinde gece gündüz demeden yaparak, bizleri de sizlerin önünü daha fazla nasıl açarız, çalışmalarınızı nasıl daha fazla ilerletiriz, bizler size nasıl daha fazla destek oluruz noktasında bizlere de bu bilgileri de aktararak bizlerin sizlere destek olmasına yardımcı olun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dereceye giren iş adamlarına plaketlerini verdi.

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAMSUN’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kaynak: