INREMA’nın üstlendiği Dubai IPS 2014 fuarına büyük ilgi


Emlakta daralan Türkiye piyasaları, yeni pazarlar içinsektörü yurt dışı fuarlarına yönlendiriyor
 
Son zamanlarda yükselen konut kredi faizleri, inşaat maliyetleri ve seçim süreçlerinden dolayı 2014 yılı içerisinde iç pazardaki satışların daralacağını öngören gayrimenkul sektörü temsilcileri, yabancı yatırımcıyı sıcak satışlar için sıcak satışın yapıldığı yurt dışı fuarlara yöneliyor.

Al Maktoum’un himayesinde bu sene 10.’su düzenlenecek olan ve Türkiye organizasyonunuINREMA’nın üstlendiği Dubai IPS 2014, Türk inşaat firmaları tarafından yoğun ilgi görüyor.

INREMA'nın organizasyonu ile, Dubai Emlak Düzenleme Kurumu (RERA) himayesinde gerçekleşecek olan ve dünyanın her yerinden, üst düzey katılımcıların ilgisini çeken Dubai Uluslararası Emlak Fuarı 2014 (IPS) bu sene Türkiye’yi ağırlıyor. Türkiye ayağı INREMA tarafından üstlenilen organizasyonda, Viatrans, Özyurtlar, Demir İnşaat ve Astaş gibi sektörün önde gelen firmalarının katılacağı fuar, 8-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl 7 binden fazla kişiyi ağırlayan ve bu yıl 20 bin delege ve ziyaretçi çekmesi beklenen Dubai IPS 2014 Dubai Uluslararası Emlak Fuarı ile ilişkin Dubai Arazi ve İskan Genel Müdürü Sultan Butti bin Mejren “IPS, 2014 yılında bir kez daha Dubai’nin iş dünyası ve yatırımcılarını bir araya getirmesindeki inanılmaz başarısı ve yeni projelerin promosyonlarının yapılmasında sağladığı başarıdan yararlanmak isteyen sektördeki lider yerli ve yabancı şirketlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır” açıklamalarında bulundu.

Dubai IPS’e yoğun ilgi  

Sıcak satışın yapılabildiği Dubai IPS fuarı 2014 için Türkiye’den yoğun bir ilgi ve alakanın olduğunu gördüklerinden bahseden INREMA Genel Koordinatörü Gökhan İlgar, “Viatrans, Özyurtlar, Demir İnşaat, Astaş Holding, Keyshead, Trabzon Modern, Dilruba Emlak,  AKS Grup gibi sektörün önde gelen firmalar ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) gibi büyük kurumlar katılıyor. Dubai IPS Fuarı 2014 için firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

 

kaynak: emlakpencerem.com